Galerie foto Galerie video Carte de oaspeti Serviciul de urgență 112

Festival - concurs interjudeţean  al  Ansamblurilor Folclorice Tradiţionale
20-06-2022

Festival - concurs interjudeţean al Ansamblurilor Folclorice Tradiţionale

Consiliul Judeţean Vrancea, Centrul Cultural Vrancea, Primăria Paltin, Consiliul Local Paltin şi Obştea Paltin organizează în data de 31 iulie 2022, ora 12.00, Festivalul-Concurs al Ansamblurilor Folclorice Tradiţionale Pe Plaiul Tojanului.
Manifestare cu caracter interjudeţean, festivalul îşi propune ca principal obiectiv, cunoaşterea, promovarea şi valorificarea tezaurului etnofolcloric autentic vrâncean şi introducerea acestuia în circuitul naţional al creaţiilor artistice ale genului.
La acest festival - concurs sunt invitate să participe, în afara ansamblurilor vrâncene, ansambluri folclorice din zonele şi subzonele dumneavoastră etnofoclorice. Participanţii trebuie să reprezinte specificul etnofolcloric al zonelor, localităţilor din care provin, la o cotă cât mai înaltă din punct de vedere al originalităţii şi formei artistice a repertoriului prezentat.

Anunț public SSPEH Hidroelectrica
17-06-2022

Anunț public SSPEH Hidroelectrica

SPPEH HIDROELECTRICA-SUCURSALA HIDROCENTRALE BISTRITA PIATRA NEAMT, titular al actlvitatii: ,,Producere energie electrica -CHE Lilieci ", anunta publicul interesat asupra depunerii sollcltarii de obtinere a autorlzatiei de mediu pentru
punctul de lucru amplasat ln comuna Hemeius, judetul Bacau.

Gi Group recruteaza pentru partenerul sau din Bacau Operator Productie (mașină de cusut).
06-06-2022

Veti beneficia de: - Pachet salarial atractiv, cu posibilitate de crestere in timp; - Tichete de masa in valoare de 20 de lei/zi;

Anunt privind recrutarea personalului pentru recensamantul polulatiei si locuintelor
02-06-2022

Primaria Hemeius recruteaza, urgent, doua persoane pentru colectarea de date din sectorul de recensamant prin interviu fata in fata.

Informare de presa referitoare la măsura - Microgranturi în domeniul agroalimentar
26-05-2022

Informare de presa referitoare la măsura „Microgranturi în domeniul agroalimentar, schema de ajutor de stat, introdusă prin OUG nr. 61/2022 privind unele măsuri pentru acordarea de microgranturi şi granturi pentru capital de lucru entităților din domeniul agroalimentar cu finanțare din fonduri externe nerambursabile.

AJOFM Bacau implementeaza proiectul INSTAF 150768 in perioada septembrie 2021 - septembrie 2023
25-05-2022

AJOFM Bacau implementeaza proiectul INSTAF 150768 in perioada septembrie
2021 - septembrie 2023, grupul tinta fiind reprezentat de tineri cu varsta cuprinsa intre 16 si 30 de ani, care nu lucreaza si nu urmeaza o forma de invatamant.

Anunț intenție elaborare PUZ
24-05-2022

Anunț intenție elaborare PUZ

Primaria Comunei Hemeius , str. Ion Simionescu , nr. 221 , comuna Hemeius, judetul Bacau, anunta publicul interesat, ca in perioada 20.05.2022- 27.05.2022, are loc procesul de consultare si informare privind intentia de elaborare a Planului Urbanistic Zonal privind investitia „Parcelare teren cu nr cadastral 68139 in mai mult de trei parcele, in vederea construirii de locuinte si amenajare drum in intravilanul comunei Hemeius ", sat Hemeius, comuna Hemeius, judetul Bacau., sat Hemeius, judetul Bacau"