Galerie foto Galerie video Carte de oaspeti SIPOCAAFIR

Asociatia Alternativ Sport Club Hemeius

Incepand cu derularea programului, in urma Protocolului semnat in luna noiembrie 2017, au trecut pragul salii de judo aproximativ 90 de copii cu varste intre 7 si 14 ani, elevi in comuna Hemeius. Din diferite motive, numai o parte au avut interesul sa continue studiul judo-ului si sa nu absenteze nemotivat.

In prezent, programul „Judo in comuna Hemeius” se desfasoara prin 2 antrenamente saptamanale a cate 2 ore, la care participa un numar de 30 de copii cu domiciliul in Hemeius, O parte dintre acestia au venit la antrenamente in aceasta perioada (feb. – martie) in urma anuntului facut public in luna februarie (bannere afisate in comuna).

Nucleul de baza al grupei sunt cei 14 copiii care au trecut de perioada de acomodare 7- 14 luni (vezi anexa: prezenta Februarie), acestia se pot orienta si spre judo-ul competitional si pot ajuta la initierea noilor veniti.

Galerie Foto