Galerie foto Galerie video Carte de oaspeti SIPOCA

Varianta Ocolitoare

PENTRU PERSOANELE CARE  AU SUPRAFETE EXPROPRIATE PENTRU CONSTRUIREA VARIANTEI OCOLITOARE BACAU

DATE DE CONTACT

– ing. ALEXANDRU de la CNAIR,

alexandruadrian2005@yahoo.com

Ziua Informării PreventiveAFIR

Buletine de avertizare și prognoză

04-09-2019

Buletin de informare și aplicare Diabrotica Virgifera (Viermele vestic al rădăcinilor de porumb)

Oficiul Fitosanitar Bacău prin compartimentul de prognoză și avertizare a emis buletin de avertizare pentru combaterea dăunătorului Diabrotica Virgifera. Informații despre măsurile de prevenire și combatere găsiți în fișierul atașat.

26-08-2019

Anunț public asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu

S.C. COMPANIA REGIONALĂ DE APĂ BACĂU S.A. anunţă publicul interesat asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul „Proiectul regional de dezvoltare a infrastructurii de apă şi apă uzată din judeţul Bacău, în perioada 2014-2020".

Informaţiile privind proiectul propus pot fi consultate la sediul APM Bacău, str. Oituz nr. 23, judeţul Bacău, în zilele de luni-joi, între orelele 08.00 - 16.30 şi vineri între orele 08.00-14.00. Observaţiile publicului se primesc zilnic la sediul APM Bacău.

16-07-2019

Buletin de avertizare- Viermele vestic al rădăcinilor de porumb

Condițiile climatice în spații deschise în spațiile protejate (sere/solarii/răsadnițe) din ultima perioadă au favorizat apariția și evoluția dăunătorului bolii: Viermele vestic al rădăcinilor de porumb (Diabrotica virgifera).

Buletin de avertizare - pătarea unghiulară la castraveţi
09-07-2019

Buletin de avertizare - pătarea unghiulară la castraveţi

Condițiile climatice în spații deschise în spațiile protejate (sere/solarii/răsadnițe) din ultima perioadă au favorizat apariția și evoluția dăunătorului bolii: pătarea unghiulară la castraveţi