Galerie foto Galerie video Carte de oaspeti

AFIRGAL Plaiurile BistrițeiHit parkTara lui Andrei

Știri și evenimente

19-09-2018

Anunț întrerupere furnizare energie electrică

Delgaz Grid anunță  întreruperi temporare în alimentarea cu energie electrică la consumatorii din zona PTA 4, comuna Hemeiuș, pentru executarea unor lucrări la instalațiile de distribuție, în condiții de siguranță.

întreruperile se vor efectua în data de 19.09.2018, între orele 09:00-11:00.

Mai multe detalii regăsiți în anunțul atașat.

Baftă multă în noul an şcolar!
10-09-2018

Baftă multă în noul an şcolar!

Inceputul unui nou an şcolar îmi oferă prilejul de a vă adresa urări de bine, sănătate şi putere de muncă, tuturor celor care, azi, cu bucurie, emoţie şi speranţă păşiţi din nou pragul şcolii, încrezători în valoarea şi forţa tinerei generaţii.
Sunt convins că relaţia dintre primărie şi mediul educaţional din comuna este una bazată pe respect, dialog şi colaborare. În ciuda perioadei dificile pe care o traversăm, susţinerea şi promovarea actului educaţional rămâne una dintre preocupările noastre constante. Este îmbucurător faptul că, la rândul nostru, putem conta pe şcoală ca pe un partener de încredere în crearea unui climat propice pentru o bună administrare a comunei.
La începutul noului an de învăţământ, mă adresez dumneavoastră, distinşi dascăli, stimaţi părinţi, dorindu-vă să vă vedeţi împlinite eforturile pe care le-aţi făcut şi să aveţi bucuria recunoştinţei din partea copiilor dumneavoastră.
Dragi elevi, am certitudinea că, ambiţia, sârguinţa şi stăruinţa la învăţătură, alături de optimismul şi gândul tineresc, vor înscrie şi acest an şcolar în bogata tradiţie a şcolilor din comuna.
Vă adresez tuturor îndemnul de a conlucra şi în viitor pentru a dovedi că şcoala rămâne un etalon de cultură şi civilizaţie.

La multi ani de Sf Maria!
08-09-2018

La multi ani de Sf Maria!

Cu ocazia Nasterii Maicii Domnului vă doresc tuturor sărbătoriților să aveți parte de bucurii şi împliniri!

Ședintă ordinară a consiliului local în data 30 august 2018 ,ora 13:00 in sala de sedinte a Primariei Hemeius
29-08-2018

In conformitate cu prevederile art.39 din Legea nr.215/2001 privind administratia publica locala republicata,va invitam sa participati la lucrarile sedintei ordinare a consiliului local in data 30 august 2018 ,ora 13:00 in sala de sedinte a Primariei Hemeius, cu urmatoarea ordine de zi :

SC ALIMENTA BACAU SRL angajează 3 muncitori
21-08-2018

SC ALIMENTA BACAU SRL angajează 3 muncitori

S.C. ALIMENTA BACAU S.R.L.
cu sediul in str. Calea Moldovei
Angajeaza:
- 3 muncitori
Asigura:
-salariu motivant;
-bonuri de masa;
-transport gratuit.
Pentru relatii sunati la telefon:

Anunț SOMA
10-08-2018

Anunț SOMA

SC SOMA SRL BACĂU informează despre imposibilitatea de a efectua colectarea și transportul deșeurilor municipale din municipiul Bacău începând cu data de 09.08.208, datorită lipsei accesului la instalațiile de tratare ( depozit, Stație de sortare)

Anunț deratizare
07-08-2018

Anunț deratizare

Primaria Hemeius va informeaza ca duminica, 12.08.2018, in intervalul orar 06:00 – 10:00 se va desfasura actiunea de stropire impotriva tantarilor si a capuselor.

Atenție- Pesta porcină africană este extrem de contagioasă pentru porcii mistreți și porci domestici
02-08-2018

Întrerupere temporară a energiei electrice
20-07-2018

Întrerupere temporară a energiei electrice

Pentru executarea unor lucrări la instalațiile de distribuție, în condiții de siguranță, sunt necesare întreruperi temporare în alimentarea cu energie electrică.

La mulți ani de Sf. Ilie!
20-07-2018

La mulți ani de Sf. Ilie!

Sfântul Ilie este pomenit în data de 20 iulie în fiecare an. El este celebrat ca fiind un mare făcător de minuni și aducător de ploi în vreme secetoasă. Sfântul și marele proroc Ilie, a primit de la Dumnezeu darul de a deschide și închide Cerurile. În această zi, peste 150.000 de români îşi sărbătoresc onomastica.

Cu această ocazie le urăm "La mulți ani"  tuturor celor care poartă numele Sfântului Ilie.