Galerie foto Galerie video Carte de oaspeti

Comuna Hemeiuș

Școala Grigore Tăbăcaru Hemeiuș

AFIRTara lui Andrei

Baftă multă în noul an şcolar!
2018-09-10 10:17:55

Baftă multă în noul an şcolar!

Inceputul unui nou an şcolar îmi oferă prilejul de a vă adresa urări de bine, sănătate şi putere de muncă, tuturor celor care, azi, cu bucurie, emoţie şi speranţă păşiţi din nou pragul şcolii, încrezători în valoarea şi forţa tinerei generaţii.
Sunt convins că relaţia dintre primărie şi mediul educaţional din comuna este una bazată pe respect, dialog şi colaborare. În ciuda perioadei dificile pe care o traversăm, susţinerea şi promovarea actului educaţional rămâne una dintre preocupările noastre constante. Este îmbucurător faptul că, la rândul nostru, putem conta pe şcoală ca pe un partener de încredere în crearea unui climat propice pentru o bună administrare a comunei.
La începutul noului an de învăţământ, mă adresez dumneavoastră, distinşi dascăli, stimaţi părinţi, dorindu-vă să vă vedeţi împlinite eforturile pe care le-aţi făcut şi să aveţi bucuria recunoştinţei din partea copiilor dumneavoastră.
Dragi elevi, am certitudinea că, ambiţia, sârguinţa şi stăruinţa la învăţătură, alături de optimismul şi gândul tineresc, vor înscrie şi acest an şcolar în bogata tradiţie a şcolilor din comuna.
Vă adresez tuturor îndemnul de a conlucra şi în viitor pentru a dovedi că şcoala rămâne un etalon de cultură şi civilizaţie.